HIZLI ERİŞİM

BAŞKAN ALEMDAR ÖZTÜRK: TÜM ŞEHİT VE KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ BİR KEZ DAHA MİNNET, SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUM

Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Başkan Alemdar Öztürk Çanakkale Savaşı'nda 7 düvelin bütün oyunlarının bozularak topyekûn mağlup edildiğini belirterek " O devirdeki yeni Türkiye'sinin temelinde bu şanlı mücadele ve sonrasında kazanılan zaferler vardır. Çanakkale Zaferi; vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığımız için her türlü imkânsızlıklara rağmen, milletimizin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Çanakkale'de yüz binlerce şehit ve gazilerimiz, 'Çanakkale Geçilmez' gerçeğini ve dünyada bu milletin var oluş iradesini kıracak hiç bir gücün olmadığını göstermişti” dedi.

Başkan Öztürk şöyle devam etti:

“Çanakkale'de ortaya konulan vatan sevgisi, millet olma bilinci, birlik ve beraberliğimiz en büyük zenginliğimiz, en büyük gücümüzdür. Bu duygularla Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümünde başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları bize mukaddes vatan kılan tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet, saygı ve rahmetle anıyorum"