HIZLI ERİŞİM

BAŞKAN ALEMDAR ÖZTÜRK'TEN KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI

Açıklama :

Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk, Adana ve Ceyhan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Alemdar Öztürk mesajında; "Milletimizin bağımsızlığı için verdiği mücadele, yurdun dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 95 yıl önce 5 Ocak'ta Adana'mızda, 6 Ocak'ta da Ceyhan'ımızda tezahür etmiştir. Kahramanlıklarıyla tarih içerisindeki görevini fazlasıyla yerine getiren Adana ve Ceyhan'ımızın kurtuluş mücadelesi kahramanlarını, minnetle ve rahmetle yâd ediyoruz.' dedi.

 

Başkan Alemdar Öztürk mesajını şöyle tamamladı:

 "Bugün sahip olduğumuz Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Geleceğe yön verirken, milli ve manevi değerlerimize de sahip çıkmak ve bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin ortak sorumluluğu olmalıdır. Ülkemizin birliğine, dirliğine ve beraberliğine hepimiz omuz vermeli, dünyaya tek yumruk olduğumuzu bir kez daha göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatan topraklarımızın her karışı için şahadet şerbetini içmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. Rabbül Âlemin, milletimize bir daha o karanlık günleri yaşatmasın. Bu vesile tüm hemşerilerimin kurtuluş bayramlarını kutlar; sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım."