HIZLI ERİŞİM

BELEDİYEMİZDEN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK

Belediyemiz tarafından, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl dönümü nedeniyle kan bağışını teşvik etmek amacıyla kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Bu kapsamda düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılan gönüllü belediyemiz personelleri Başkan Alemdar Öztürk’ün öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Kızılay kan bağış istasyonuna giderek kan verdi.

 

BİR DAMLA KAN HAYAT KURTARIR

 Türkiye’de Kızılay’ın kan hususunda önemli görevi olduğunu belirten Başkan Öztürk , “Kızılay, bizim güzide kuruluşlarımızdan bir tanesi ve bu manada Türkiye’de çok güzel hizmetler sunuyor. Kan ihtiyacı olanlara kan tedarikçisi olması önemli bir görevdir bu anlamda bizde Ceyhan Belediyesi olarak Kızılay’ımıza destek vermek ve kan bağışında bulunarak kanların ihtiyaç sahiplerine ulaşması için kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ifade etti.

 

Başkan Alemdar Öztürk  Çanakkale zaferimizin 102. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bu konuya dikkat çekmek ve teşvik amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledik. Kan verebilecek durumdaki tüm vatandaşlarımızı kan bağış istasyonuna davet ediyorum.” ve böyle önemli bir günde kan bağış kampanyasına katkı sağlayan mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum dedi.  

Başkan Öztürk şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha anıyoruz ve inşallah verdiğimiz bir damla kanla bir hayat kurtarmış oluruz dedi. 

 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ