HIZLI ERİŞİM

KASIM GARİPOĞLU MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN BAŞKAN ALEMDAR ÖZTÜRK’E ZİYARET

Kasım Garipoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Tarım Teknolojileri alanı süs bitkileri bölümü öğrencileri sınıf Öğretmenleri Zümrüt Karataş ile birlikte Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk’ü Makamında ziyaret Ettiler.

 

Kasım Garipoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi,  Tarım Teknolojileri alanı süs bitkileri bölüm öğretmeni Zümrüt Karataş Süs bitkileri bölümünün Adana dahil hiçbir ilçede olmadığını bu nedenle öncelikle kendimizi tanıtmak istiyoruz dedi

 

  Süs bitkilerinin yetişmesi konusunda Ceyhan’da iklimin uygun olduğunu ve süs bitkilerini Ceyhanda yetiştirip ihraç edilmesi konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bu konuda ise yetkililerimizden yardım bekliyoruz diğer yandan öğrencilerimizin stajları konusunda sıkıntılar yaşıyoruz bu konuda’da yardımlar bekliyoruz dedi.

 

 CEYHAN BELEDİYESİ OLARAK GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ

Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk ziyaretlerinden dolayı Öğretmen Zümrüt Karataş ile Öğrencilere teşekkür etti. Başkan Öztürk Öğrencilere Staj konusunda ve süs bitkilerinin Ceyhan’da üretilmesi ve üretimin daha’da yaygılaşması konusunda yardımcı olacağını ve süs bitkilerinin ihracaat’ı konusunda ise gerekli yetkililerle temasa geçeceklerini ifade etti.

 

Daha sonra Öğrencilerin taleplerini dinledi. Başkan Öztürk Belediye olarak sosyal Belediyeciliğe büyük önem verdiklerini ve Ceyhan’ın bereketli topraklarının yanı sıra Ceyhan’ın Dünyanın enerji üssü olma yolunda büyük aşamalar kat ettiğini ifade etti.

 

Ziyaretin ardından Başkan Alemdar Öztürk öğrecilere çeşitli hikâye kitapları hediye etti ve ardından öğrencilerle toplu halde objektiflere poz verdi.