HIZLI ERİŞİM

ÖĞRENCİLERE ONLİNE EĞİTİM HİZMETİ

 

Açıklama :

Belediyemiz tarafından eğitime dijital destek çalışmaları kapsamında, ilçe genelinde "Online Eğitim Hizmeti?"verilmeye başlandı.

 

"Online Eğitim Hizmeti" kapsamında internet tabanlı eğitim kartlarının, talep etmeleri halinde Ceyhan'da eğitim gören TEOG sınavına hazırlanan tüm 8.sınıf öğrencileri ile YGS ve LYS'ye hazırlanan 12. Sınıf ve mezun tüm öğrencilere dağıtılacağı belirtildi.

 

Dijital eğitim hizmeti ve kartları hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk, temsili olarak Ücretsiz Eğitim Merkezi'nde eğitim gören öğrencilere dijital eğitim kartlarını kendi elleriyle dağıttı.

 

Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk, online eğitim hizmeti hakkında bilgi vererek, "Eğitimi kesintisiz bir gelişme süreci olarak görmekteyiz. Günümüz internet çağında hızla ilerleyen, öğrenilmesi ve öğretilmesi gereken bilgi miktarı ve kaynaklar da artmaktadır. Bu nedenle bilginin kendisi kadar ona hızla ulaşma imkânı da önem kazanmaktadır. Öğrencilerimizin eğitimlerine destek olmak amacıyla Online Eğitim Hizmeti veriyoruz. Eğitim kartlarını alan öğrenci, karttaki şifreyle birlikte sisteme girecekler. Kartın içinde internet tabanlı konu anlatımları, soru bankaları, yaprak testler, e-kitapları var. Öğrencilerimiz bu soruları çözerken, öğretmenlerimiz de bu kart sayesinde öğrencilerinin gelişimini takip edebilecekler." dedi.

 

Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren veliler ve öğrenciler, Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk ve emeği geçenlere teşekkür etti.